Detail lektora

Karel Korsa

Lektor a režisér muzikálového studia

Karel Korsa vystudoval obor populární zpěv na Konzervatoři Na Rejdišti v Praze u prof. Jaroslavy Bernardové. Již během studia byl přijat do souboru Hudebního divadla v Karlíně a začal se věnovat muzikálu. Postupně působil na několika významných českých muzikálových scénách, vedle HDK zejména ještě v Městském divadle v Brně a v Divadle J.K.Tyla v Plzni. V roce 2012 byl nominován na Cenu Thálie za roli Tobiase v anglofonní české premiéře muzikálu Sweeney Todd. U anglicky mluveného divadla ještě setrval, když navázal spolupráci s Prague Shakespear Company. Od roku 2008 je lektorem zpěvu v Rockové škole na Jiřího z Poděbrad, kde vedle individuálních lekcí vede také akreditované kurzy pro učitele ZUŠ. V letech 2019-22 studoval Complete Vocal Technique na Complete Vocal Institute v Kodani, konkrétně tříletý lektorský program, po jehož dokončení (v roce 2022) se stal autorizovaným lektorem této prestižní evropské pěvecké metody. V Dětských Studiích působí jako lektor a režisér muzikálového studia od ledna 2022.

Karolína Moravcová

, ,

Lektorka Muzikálového studia a sólového zpěvu. Administrace Cambridge kurzů.

Hudbě se věnuje již od útlého věku, byla členkou pěveckého sboru ZUŠ Bajkalská, kde se také věnovala hře na zobcovou flétnu a housle. V roce 2008 začala navštěvovat sólové lekce u Mgr. Michaely Kuttlerové DipABRSM a muzikálový soubor Dolce. V roce 2012 nastoupila na Pražskou konzervatoř – obor populární zpěv.

Od roku 2014 působí v Dětských studií jako lektorka Muzikálové přípravky, Muzikálového herectví B a sólového zpěvu. V letech 2016 – 2020 vedla kurz Tvořivé divadélko v RC U Motýlků a v současné době je zpěvačkou hudební kapely Jerry and the Blonds.

Od roku 2019 má na starosti také administraci našich Cambridge English kurzů

„ Z mé práce se postupem času stal můj největší koníček a to díky tomu, že v kurzech můžu spojit své hlavní zájmy – hudbu, divadlo a pohyb “

Martin Bujárek

Lektor a režisér Muzikálového studia.

Martin vystudoval Gymnázium Evropská se zaměřením na hudební výchovu a poté začal pracovat jako muzikálový herec v několika pražských divadlech. Později se přesunul do role asistenta režie, kde spolupracoval s Radkem Balašem a vytvořili spolu několik úspěšných muzikálových her v divadlech Hybernia, Broadway a GOJA Music Hall. Po několika letech se Martin začal více věnovat divadelní produkci, kde pomohl k premiéře muzikálům jako je Romeo a Julie, Shrek the musical a další.  

Martin se stal členem Dětských studií již od samotného vzniku muzikálového oddělení a během té doby zodpovídal za dramaturgii a režii téměř všech vytvořených představení. Od roku 2013 úspěšně zrežíroval více než 10 muzikálů, mezi které patří například „Pravá Blondýnka Jr.“, „Annie Jr.“, „Madagascar Jr.“ a další.

Barbora Waschinger Tomková

,

Vedoucí hudebního nastudování, produkce a management Muzikálového studia. Lektorka sólového zpěvu. 

 

Studovala pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy a západočeskou universitu v Plzni obor anglicky jazyk – hudební výchova. Dále získala certifikát Grade 8 singing ABRSM – The Associated Board of the Royal Schools of Music, je certifikovaný muzikoterapeut. Působila jako sólistka pro smíšené i ženské sbory Pedf UK a ZCU. Úspěšně se prezentovala na mnoha pěveckých soutěžích. Během studiích se také angažovala v muzikálových, operních a operetních představeních po ČR. Momentálně se věnuje vlastní koncertní činnosti. Dále působila jako sbormistryně dětských sborů, lektorka hudební školy Yamaha (obecná hudební výchova, zpěv, klavír, zobcová a altová flétna). Momentálně se věnuje studiu Complete Vocal Technique (týdenní kurz v Kodani léto 2019, další víkendové a týdenní kurzy v Praze 2019-2022, roční pěvecký kurz CVT v Praze od září 2019).

V Dětských Studiích je vedoucí hudebního nastudování všech muzikálových kurzů a studovaných muzikálů.

Linda Fikar Stránská

MgA. Linda Fikar Stránská

Vystudovala Divadelní fakultu JAMU, obor Muzikálové herectví a choreografii na HAMU v Praze. Hrála v prvním pražském uvedení muzikálů Jesus Christ Superstar a Evita. Z angažmá v Hudebním divadle Karlín: Zpívání v dešti (Kathy), Hello Dolly! (Minnie), Chicago (Liz), West Side Story (Čára, Consuela, Anitha), Noc na Karlštejně (Alena), Carmen (Dolores) aj. Hostovala např. v Divadle na Vinohradech (Donaha), divadle Kalich (Touha, Jack Rozparovač), divadle Milenium (Starci na chmelu, Cats), Státní opera Praha (Kudykam), Studio Dva (Funny Girl).

Vedle hereckého angažmá působí také jako choreografka. Na pohybových složkách inscenací spolupracovala s divadly Semafor, Divadlo na Vinohradech, činohrou ND Praha, Divadlo J.K.Tyla v Plzni, Divadlo opery a baletu Ústí nad Labem. V minulé sezoně byla autorkou choreografií pro muzikál Freddie v Divadle Radka Brzobohatého. Své autorské taneční projekty uvedla na festivalech Tanec Praha, Česká Taneční platforma, Freedance Ukraine. Její absolvenstské představení“Inside Each Of Us” bylo na festivalu 10Masdanza Grand Canaria oceněno 3.cenou. Jako pedagog hostovala na DAMU(kabinet pohybové výchovy), vedla workshopy taneční interpretace pro Sportovní centrum mládeže ČSTS a je lektorem tanečních kurzů.
Je vdaná, má syny Šimona a Matouše.